Výlet za výlet

  • Autor příspěvku

tak se jmenoval projekt, v jehož rámci jsme se spojili s ostravskou Matiční základní školou a navzájem si představili svá města. Jako první jsme kamarády z Ostravy pozvali k nám, prohlédli si pohornickou doubravskou krajinu, v Dřevěnce se dozvěděli, jak vypadal život v naší obci před stoletím a u „Labuťáku“ si na oběd opekli špekáčky. Celou organizaci výletu měli na starost osmáci, sami museli vymyslet program a zorganizovat všechny náležitosti včetně dopravy. Odměnou nám pak byl výlet do Ostravy, který pro nás naopak zorganizovala 9. třída ze ZŠ Matiční. Tématem procházky po okolí školy pak byla „Ostrava z výšky“, jako první jsme si prohlédli centrum z věže Nové radnice, pak nás čekal výšlap na nejvyšší ostravskou haldu – Emu a nakonec jsme město pozorovali ze střechy nedávno otevřeného kampusu Ostravské univerzity. A co jsme se tímto projektem naučili? Nejen, že jsme si prohlédli Ostravu a dozvěděli se něco o její historii i současnosti, ale vzhledem k tomu, že celá organizace byla na našich žácích potrénovali jsme si naše organizační dovednosti a uvědomili si, co je na Doubravě jedinečného a co ji odlišuje od ostatních obcí.
Bc. Jakub Wágner