Činnost SRP při ZŠ a MŠ Doubrava

  • Autor příspěvku

Díky SRP při ZŠ a MŠ Doubrava a finanční dotaci Obce Doubrava se podařilo uskutečnit některé zážitky pro děti z MŠ a ZŠ Doubrava.
Obec Doubrava nás letos podpořila částkou 18 500 Kč. Oproti jiným rokům je tato podpora významně menší, ale i tak jsme za ni velice vděčni.  Díky podpoře SRP při ZŠ a MŠ a dotaci měly děti z mateřské a základní školy možnost navštívit řadu zajímavých míst a zažít pěkné chvíle.
Dotace byla využita k úhradě autobusové dopravy na několik atraktivních výletů, které obohatily vzdělávání dětí a rozšířily jejich obzory.
Prvním cílem byla Dolní oblast Vítkovic, kde děti fascinovalo prostředí industriální památky. Mohly si prohlédnout technické zázemí bývalých hutí a těžních věží a dozvědět se více o průmyslové historii regionu.
Další zastávkou bylo Divadlo loutek v Ostravě. Pro mnoho dětí to byl jejich první kontakt s tímto druhem umění. Představení plné barev a pohádkových postav děti okouzlilo a přineslo jim nový pohled na divadelní svět.
Výlet do ZOO Ostrava byl dalším vrcholem tohoto programu. Děti měly možnost vidět exotická zvířata, která znají pouze z učebnic a televizních obrazovek. Setkání se lvy, slony nebo žirafami bylo pro ně nejen vzrušující, ale i poučné.
Navštívili jsme také Základní uměleckou školu v Karviné, kde se děti zúčastnily koncertu Permoníku. Mnohé z účastníků inspiroval k tomu, aby se více věnoval uměleckým aktivitám.
Vrcholným zážitkem pak byla návštěva mistrovství světa v ledním hokeji. Děti měly příležitost sledovat zápas naživo a fandit svému týmu v atmosféře plné napětí a radosti. Pro mnohé z nich to byl naprosto jedinečný zážitek.
Díky SRP při ZŠ a MŠ Doubrava a podpoře obce Doubrava dotací si děti z mateřské a základní školy užily spoustu zajímavých výletů a aktivit, které by pro ně jinak byly nedostupné.

pokladník SRP při ZŠ a MŠ Doubrava Lenka Strýčková