Výstava zahrádkářů

Příroda už voní podzimem a bohatě odměňuje všechny pěstitele svými dary. Naši žáci si mohli v pátek dopoledne prohlédnout různé druhy ovoce a zeleniny, které se našim doubravským zahrádkářům podařilo díky jejich péči letos vypěstovat. Na výstavě nechyběly i oblíbené pokojové rostliny, jež si žáci s radostí nakoupili. Ke zpestření přispěly včeličky čile se hemžící v jejich domečku a také výrobky z drátků. Jako každý rok byli žáci v rámci soutěžních otázek odměněni sladkými dobrotami. Zahrádkáři se s dětmi rozloučili krásnými červenými jablíčky a včelaři každou třídu obdarovali skleničkou medu. Již nyní se těšíme na adventní pečení medových perníčků. Milí zahrádkáři a včelaři, moc Vám děkujeme za krásné dopoledne a dárečky! A jak se líbila žákům? Zde jsou postřehy žáků 6. třídy:

Moc se mi tam líbilo, dostali jsme jablka a hledali jsme včelí královnu. Byly tam naše obrázky a koupila jsem si sůl do koupele. (Adéla)

Moc se mi tam líbilo, koupila jsem něco pro rodiče a brášku. Vonělo to tam a bylo to tam hezké. (Anna)

Mohl jsme si zakoupit květiny od 20 Kč. Koupila jsem si sušenou levanduli a sůl do koupele. Příští rok bych chtěla vidět masožravky. (Adéla)

Měli hezky uspořádané ovoce na stolech. Koupila jsem si květinu, kterou jsem pojmenovala Pan kaktus. Užila jsem si to. (Viktorie)

Výstava zahrádkářů byla poučná. Mořská sůl byla hodně aromatická a medovník byl velmi dobrý. Cesta tam i zpět byla zábavná. Měli tam krásné výrobky a lidé byli moc příjemní. (Veronika)