Výlet za výlet

Vztah k obci a regionu, ve kterém žijeme, se snaží podpořit další z projektů, jehož se již druhým rokem účastní osmý ročník naší základní školy. Osmáci si při něm připraví prohlídku Doubravy pro spřátelenou ZŠ Matiční a vymyslí zajímavý program zaměřený na prezentaci toho, na co jsou ve své obci hrdí a co považují za její výhodu a jedinečnost oproti jiným vesnicím a městům. Ve stejném duchu se pak zúčastní prohlídky Ostravy, během které svou obec prezentují naopak žáci ZŠ Matiční. A letošní ročník se opravdu povedl! Naši žáci se projevili jako opravdoví patrioti, kteří jsou na Doubravu patřičně hrdí. Při prohlídce Ostravy, spojené s vědomostní hrou, pak ukázali velmi dobré znalosti regionu a schopnosti při vyhledávání informací.
Jakub Wágner