Veselé zoubky – dm preventivní program

  • Autor příspěvku

V pátek se prvňáčci s nadšením zúčastnili dm preventivního programu Veselé zoubky. Společně s Máničkou se koukli Hurvínkovi na zoubek. Prvňáčci se dozvěděli, jak si správně čistit zoubky, jak často a proč chodit na preventivní prohlídky k zubaři. Jak často si mají měnit zubní kartáček a co dělat pro správný růst zoubků. Projekt Veselé zoubky měl pro děti také úkoly na interaktivní tabuli, děti si mohly zábavnou formou ověřit získané znalosti. Všichni prvňáčci vše plnili s úsměvem a radostí. Na závěr je čekalo největší překvapení. Na každého prvňáčka čekal balíček, který obsahoval: zubní kartáček, zubní pastu, přesýpací hodiny, žvýkačky, nálepku se správným postupem při mytí zoubků, knížku s úkoly. Společně ještě dostali obrovský plakát a „zoubkové domino“. Prvňáčci dm preventivnímu programu moc děkují a posílají alespoň formou fotek „zoubkové“ výtvory.
Veronika Durasová, tř. učitelka