Úspěch našich žáků

  • Autor příspěvku

Děti prvního stupně již několik týdnů žily vybranou poezií. Poté, co ve školním škole recitační soutěže byli nejlepší recitátoři nominováni na Městskou přehlídku dětských recitátorů 2024, jsme se v úterý 20. února společně vypravili do Orlové. V Domě dětí a mládeže v Orlové, kde se přehlídka odehrávala, se sešlo mnoho dětí z Orlové, Rychvaldu, Petřvaldu a také naše děti z Doubravy. Počáteční tréma z dětí rychle opadla a do přednesu se pustily s plným nasazením. Porota neměla vůbec lehké rozhodování, protože skvělých recitátorů byl plný sál. Vyhodnocení soutěže nám přineslo ohromnou radost, neboť Jirka Šmíd z první třídy a Nella Hájdučková ze čtvrté třídy obsadili první místo s postupem do okresního kola. Na druhém místě se umístili Viktorka Skibová ze třetí třídy a Michal Kloza z páté třídy. Porota ocenila za hezký přednes také Kristýnku Foberovou. Velká pochvala patří také Ríšovi Kempnému, Táďovi Waloszkovi, Filípku Kawulokovi a Natálce Strýčkové za reprezentaci školy a samozřejmě všem paním učitelkám, které s dětmi recitaci připravovaly. Jirkovi a Nelle držíme palce v okresní přehlídce dětských recitátorů.

Dáša Murycová