Únorová cestovatelská přednáška

  • Autor příspěvku

nás zanesla do exotické Malajsie a moderního městského státu Singapur. Během povídání Mirka Jurosze jsme se v jednom z největších akvárií světa nechali ohromit zlověstně vypadajícími žraloky i důstojnými rejnoky manta, prohlédli si zahrady v oblacích Gardens by the Bay, na dosah ruky se přiblížili bornejským „lesním mužům“ orangutanům a jen o malinko větší odstup jsme si nechali od mořských krokodýlů obývajících pláže národního parku Langkawi. Náš cestovatelský zážitek umocnila ochutnávka malajských palačinek s kukuřicí, kokosového pudinku a asijské fermentované zeleniny kimchi, kterou pro nás připravili žáci sedmého ročníku.

Mirkovi Juroszovi patří velké díky za ochotu zcela zdarma dorazit až na Doubravu a své cestovatelské zážitky nám zprostředkovat.
Jakub Wágner