Ukliďme Česko

Ve středu 30.3. se žáci devátého ročníku v rámci odpolední výuky zapojili do akce “ Ukliďme Česko“. Dostali jsme za úkol uklidit prostor od naší školy směrem doleva podél obou stran silnice. Vybaveni rukavicemi, většími pytli a dobrou náladou jsme se rozdělili do dvou skupin. První měla za úkol sbírat plasty, druhá směsný odpad. Již po několika minutách jsme se nestačili divit, co všechno jsme v daném úseku objevili – pneumatiky, rozbité křeslo, plastové kryty na kola auta ale i oblečení společně s věšáky. Největší překvapení nás ovšem čekalo až kousek od obchodu u hlavní silnice na Orlovou. Zde jsme totiž objevili i staré koberce, plno skla, plastů a celé i rozbité lahve. Proto bylo třeba dávat pozor, abychom se nezranili. Během hodiny se nám díky této akci podařilo uklidit blízké okolí naší školy.
S pocitem dobře vykonané práce jsme se vrátili do školy.
9.třída a třídní učitelka Mgr. Jana Antecká