Učíme pro život

  • Autor příspěvku

Uvědomujeme si, jak důležité je zvládat základy poskytnutí první pomoci, a proto si praktický nácvik první pomoci vyzkoušeli sedmáci v hodině českého jazyka. Tématem hodiny byl popis pracovního postupu. Dodržení postupu u první pomoci může zachránit lidský život, proto se žáci s postupem KPR (kardiopulmonální resuscitace) nejdříve seznámili, poté si ho osvojili nácvikem na resuscitační figuríně.
Každý žák měl možnost vyzkoušet si KPR a celý postup při poskytování první pomoci. Světelná signalizace na figuríně žákům poskytovala zpětnou vazbu, zda KPR provádí technicky správně.
Někteří si také sáhli až na dno svých sil, když zkoušeli, jak dlouho vydrží provádět resuscitaci ve stabilním tempu. Nutno podotknout, že sedmáci zvládnou dát do záchrany lidského života maximum. Důležité je vědět, jak na to, a naši sedmáci to vědí!
Klára Machová