Souboj generací v Pohodě

  • Autor příspěvku

V pondělí 13.2. přijali naši deváťáci pozvání do Pohody na vědomostní kvíz s názvem “ Souboj generací „. Setkání se uskutečnilo v rámci odpolední výuky.

Po příchodu do Domova seniorů nás přivítala paní Patorajová a v klubovně na nás již čekaly klientky. Vytvořili jsme šestičlenná družstva s názvem “ Laně z Pohody „,   „Dračice z Doubravy“ a souboj mohl začít. Celkem bylo pět disciplín. V prvé jsme dokončovali klasická česká pořekadla, ve druhé jsme vysvětlovali jejich význam, ve třetí jsme seřazovali československé prezidenty až do dnešních dnů, ve čtvrté jsme si museli vzpomenout na další sloky známých básniček a v poslední páté disciplíně jsme k různým událostem přiřazovali rok, kdy se staly.

Tým, který měl nejvíce bodů, vyhrál. S počtem 54 : 22 se na prvním místě umístily klientky Pohody. Každý z účastníků dostal pamlsek a vlastnoručně vyrobenou medaili.

Děkujeme paní Patorajové za přípravu kvízu a klientkám za milé přivítání. Moc se nám akce líbila a opravdu jsme se všichni bavili.  

Už teď se těšíme na další naše společné setkání.

Deváťáci z Doubravy a paní učitelka J. Antecká