Školička nanečisto

  • Autor příspěvku

Ve čtvrtek nás navštívili kamarádi z doubravské školky, kteří se příští rok chystají do první třídy. Hned po příchodu si školkáčci vybrali místa v lavicích vedle prvňáčků a  po vzájemném představení se pustili do společné práce. Na začátku všechny doslova očarovala kouzelná bedýnka plná plyšových zvířátek, ze které si právě předškoláčci vybrali jedno, které pojmenovali, a prvňáci vždy k němu doplnili, jakým písmenkem začíná a kolik má slabik. V krátké rozcvičce se pak třída ozývala zvuky různých zvířátek:). Po společném čtení obrázků, které měly děti uhádnout, než zmizely z tabule, prvňáčci předvedli, že už znají spoustu písmenek a že si poradí i s některými anglickými slovíčky. Předškoláci si vyzkoušeli i kouzelné kolo plné barev na interaktivní tabuli a my jsme se dozvěděli, že barvy bezpečně ovládají. Do konce celé návštěvy si všichni ještě stihli zahrát hry s kostkami na určování čísel, zatančili matematický taneček, prvňáčci ukázali, jak už umí psát první slova, a předškoláci na oplátku nakreslili své oblíbené obrázky. Po závěrečné písničce paní ředitelka mateřské školy všechny prvňáčky pozvala na návštěvu do mateřské školky. A my zveme všechny budoucí prvňáčky do naší školy na zápis, který proběhne v dubnu:). Těšíme se na Vás!

Mgr.Romana Moskalová