Rozsvícení vánočního stromečku ve škole

  • Autor příspěvku

   S přípravou adventu jsme ve škole začali již před několika týdny. Každoročně nazdobí naši nejmladší školáci s pomocí svých starších kamarádů velký vánoční stromeček stojící ve vstupních prostorech školy vlastnoručně vyrobenými ozdobami Tak tomu bylo i letos. Žáci první a druhé třídy v pracovních činnostech a ve výtvarné výchově vyrobili tři druhy ozdob na stromeček. Krásné ozdoby vznikly z recyklovaných obalů na vajíčka. Rozmočenou papírovou hmotu děti vtlačovaly do vykrajovátek, která ozdobám dala správný tvar. Ze zbytků látek a drobných komponentů vytvořily malé ruce mnoho něžných andílků. Při jejich výrobě se děti naučily zacházet s jehlou a dodržovat přesný postup práce. Již v předchozím příspěvku jste se mohli dovědět, jak vznikaly ozdoby ze studeného porcelánu, které již nyní září na stromečku. Advent nám už klepal na dveře, a tak se u stromečku v rámci projektu „Velcí pomáhají malým“ sešli osmáci spolu s prvňáčky a společně stromeček nazdobili. Nyní nás každé ráno vítá a správně naladí při vstupu do školy. V tomto období celá škola žije přicházejícími kouzelnými svátky a jejich krásnými českými tradicemi.
Dáša Murycová