Přijel k nám autobus

Stále častěji si uvědomujeme, jak důležitá je ochrana přírody. Můžeme pomáhat nejen v domácím prostředí, např. tříděním odpadu, ale i tím, jakým způsobem se pohybujeme po přírodě, např. při cestě do školy. Někdo, kdo bydlí blízko, využívá pěší chůzi nebo jízdu na kole, tento pohyb určitě přírodě neškodí. Horší už je to tam, kde lidé využívají dopravní prostředky. K dopravě volíme velmi často auto. Tak se při jedné jízdě sveze pouze pár lidí. Zato autobus jich při jedné cestě může svézt opravdu hodně. A že tohle cestování vůbec nemusí být nepohodlné, ba naopak má své výhody, nám přijeli připomenout zástupci společnosti KODIS, která koordinuje dopravu nejen autobusy, ale i vlaky, tramvajemi a trolejbusy tak, aby cestování bylo bez problémů. Objasnili nám, jaké výhody má např. tzv. „odiska“. Dozvěděli jsme se, že je většina hromadných dopravních prostředků  ekologická a musíme přiznat, že se v autobuse, který přijel za našimi čtvrťáky a páťáky, navíc i pohodlně sedělo:). Je na nás, jak budeme tuto možnost dopravy více využívat. Naší krásné planetě určitě takto zase trochu pomůžeme:)!
Mgr. Romana Moskalová