Preventivní program v 6. třídě

Film Mezi stěnami

            Hlavní postava filmu Martin se stal obětí party spolužáků – agresorů, kteří ho každý den ve škole ponižovali, kradl kvůli nim rodičům peníze, odmítal chodit do školy. Jeho trápení vygradovalo k myšlenkám sebevraždy. Film Mezi stěnami je ukázkou toho, že o problémech, které nás trápí, by se mělo mluvit, a jak moc je důležité posilovat třídní kolektiv.

            Po zhlédnutí filmu si žáci šestého ročníku zahráli několik stmelovacích aktivit – vláček „kámen, nůžky, papír“, při které žáci chodí po třídě a s tím, koho potkají, si zahrají hru kámen, nůžky, papír. Ten, který prohraje, si stoupne za výherce a položí mu obě ruce na ramena. Děti se postupně řadí za sebe, až nakonec vytvoří jeden vláček. V další aktivitě žáci byli rozděleni do skupin, ve kterých tvořili tzv. sociometrické řady např. podle výšky, věku, velikosti nohou, délky vlasů apod. Výherní byla ta skupina, která se dokázala zařadit nejrychleji.
Mgr. Lenka Kolompárová, metodik prevence