Preventivní program

Film Sami

            Anna je šestnáctiletá zdravá, hubená a krásná dívka. První partnerský vztah Anny se rozpadl na popud jejích rodičů. Anna se však nemůže zbavit dojmu, že vzniklé problémy jsou příčinou její postavy. Anna není spokojená se svou postavou. Aby zhubla, začne nejprve zdravě jíst, později omezí jídlo na minimum, nakonec nad svým hubnutím ztrácí kontrolu úplně.

            Po zhlédnutí filmu žáci devátého ročníku diskutovali nad trendy minulé i současné doby, nad upravenými fotkami, které ženy i muži sdílí na sociálních sítích, a nad jejich dopadem na dospívající děti. Ve skupinách si také připomněli, že pro zdravý životní styl je důležitá vyvážená strava, která by měla obsahovat jak bílkoviny, tak i sacharidy a tuky, a společně vytvořili informační preventivní plakáty na dvě poruchy příjmu potravy – anorexii a bulimii.
Mgr. Lenka Kolompárová, metodik prevence