Poděkování

Jménem rodičů děkujeme  firmě WAPOL Green energy s.r.o. za uhrazení vstupného na vánoční tvoření pod vedením spolku ČSOP Pramenička. Vstupné ve výši 100Kč uhradila firma za všech 91 zúčastněných dětí.
Díky spolku Pramenička, který oživuje doubravskou dřevěnku, se mohly všechny naše děti přenést do konce 19. století a zkusit si, jak prožívali předvánoční přípravy naši předkové. Kromě pečení ozdobných vytlačovaných perníčků, do nichž jsme si první v hmoždíři utloukli všechno potřebné koření včetně pepře (ten dal perníčkům jejich název: pepř – peprný – perník), jsme také četli naši budoucnost z litého cínu a napsali vánoční přání namáčecím husím brkem a původním úředním písmem – kurentem. Naladěni touto dokonalou vánoční atmosférou jsme ukončili poslední školní den roku 2022.
Mgr. Jana Ošeldová