Poděkování

  • Autor příspěvku

Vážená paní ředitelko,

rádi bychom Vám jménem zaměstnanců a klientů našeho Domova poděkovali za mnohaletou skvělou spolupráci a zároveň Vám také vyjádřili podporu, neboť cítíme, že i to by Vás v tomto období mohlo pozitivně povzbudit a celý Váš kolektiv potěšit.  

Práci Vaši a Vašich pedagogů považujeme za příkladnou, aspoň do té míry, jak můžeme sami posoudit. V průběhu asi šesti let, kdy naše spolupráce probíhá, jsme měli možnost poznat spoustu Vašich žáků a několik pedagogů.  Líbí se nám, jak vedete děti k úctě ke stáří, jak s nimi spolupracujete na různých aktivitách, jak promýšlíte každé setkání s našimi klienty, a rovněž také vidíme, jak žáci spolupracují se svými učiteli. Nejenže svými návštěvami u nás přinášíte radost našim klientům, ale zároveň aktivně vedete mládí k tomu, že pomáhat nemocných, seniorům apod., je důležité.  Myslím, že sami žáci se často přesvědčí, že stačí pouze jejich přítomnost u nás v Domově, a na tvářích našich seniorů vykouzlí nejeden rozzářený úsměv. Viděli jsme spoustu dojemných okamžiků, kdy žáci Vaší školy prožívali pocity radosti, že něčím potěšili naše klienty. Viděli jsme i slzy štěstí, když je někdo z klientů pohladil, poděkoval nebo objal. Samozřejmě, že i došlo na nějakou tu slzu z dojetí nebo „smutku“, když žákům dojde, že u nás ten život prostě končí. Ale i to k tomu všemu patří. 

Naštěstí však společně zažíváme hlavně ty chvilky veselé. Věřte, že pro naše klienty jsou setkání s Vašimi žáky a učiteli vždy velmi očekávaná. Kdyby takto fungovaly všechny školy, tak věřím, že je na světě zase o trochu lépe. Z naší společnosti se dnes vytrácí spousta důležitých hodnot, a proto Vám všem děkujeme za aktivní přístup Vaší školy, za to, že to učíte nejen ve svých třídách, ale nebojíte se opustit zdi školy, jít k nám a nechat své žáky to vidět, zažít a pochopit.

Líbí se nám také, s jakou vervou vždy připravujete vánoční překvapení pro naše klienty. Už jen to, že na naše klienty myslíte, nás hřeje u srdce. Radost našich klientů je vždy opravdová a upřímná.

Co říct na závěr. Pokračujte ve své práci, kterou podle nás děláte moc dobře, a těšíme se na další společná setkání.

Za klienty, zaměstnance Domu seniorů „POHODA“, o.p.s.

Bc.Vítězslava Lojková

ředitelka