Pejsek a kočička v knihovně

  • Autor příspěvku

V doubravské knihovně se v pondělí 15.1. peklo! Zavítali do ní pejsek s kočičkou, aby tam upekli svůj dort. A protože přitom nechtěli být sami, přišli se na ně podívat naši prvňáčci a druháčci. Ptáte se, jak je to možné? Na návštěvu do knihovny totiž přijely paní knihovnice z Karviné, které nám tuto krásnou pohádku zahrály, a na chvíli se tak proměnily v pejska, kočičku a vypravěče. Děti celou pohádku pozorně sledovaly a při vyprávění o tom, co se v ní dělo, prokázaly, že jim neunikla ani jedna důležitá ingredience z narozeninového dortu. Potěšující pro maminky je informace, že děti věděly, co se u nich doma při pečení dortu dává. Po jejím zhlédnutí se s chutí pustily do prohlížení knih a už se těší, až si budou moci některé z nich vypůjčit a přečíst. Moc děkujeme paní knihovnici Mileně Žytkové, která pro školáčky celou tuto pěknou akci zajistila.
Romana Moskalová