Pasování na čtenáře

  • Autor příspěvku

Tak jsme se letos dočkali i tradičního pasování na čtenáře, které se koná v naší doubravské knihovně. Tentokrát prvňáčky čekalo velké překvapení – nepasoval je pan král, ale samotná paní královna – paní starostka:-). Nálada byla bezvadná. Prvňáčci ukázali paní knihovnici, paní královně i paní fotografce spoustu věcí, které se za ten první školní rok naučili – přednesli básničky, říkanky, zahráli pohádku, ukázali, kolik věcí znají z prvouky…a to nejdůležitější – přečetli nám dospělým krásnou pohádku O veliké řepě.Paní královna – starostka byla velice mile překvapena z jejich čtení, odměnila je obrovskou pochvalou i potleskem. No a samozřejmě každého prvňáčka pasovala na opravdového čtenáře. Pasování ještě předcházel „slib čtenáře“, který všichni prvňáčci společně s paní knihovnicí odříkali a složili.Paní knihovnice každému čtenáři předala balíček plný překvapení – největším překvapením byla pohádková knížka pro každého.A já, paní učitelka, se těším na pohádky, které teď budou číst děti mně:-)
Veronika Durasová, tř. 1. třídy