Okénko do dětské literatury

  • Autor příspěvku

Pravidelně jednou týdně máme u nás ve třídě „ Okénko do dětské literatury“. V rámci této aktivity se seznamujeme s různými knížkami pro děti a stáváme se účastníky příběhů, kterými nás provázejí hlavní postavy. Co všechno jsme už zažili? Byli jsme se podívat  v lese Řáholci, kde bydlí loupežník Rumcajse se svojí rodinou. S kamarády Machem a Šebestovou jsme byli svědky Napoleonovy porážky v bitvě u Waterloo. Křemílek a Vochomůrka nás provedli svou pařezovou chaloupkou, Ferda mravenec mraveništěm. Navštívili jsme pejska a kočičku zrovna, když pekli dort. S Bobem a Bobkem jsme se vydali do světa, s vílou Amálkou k rybníku.  

Jednou z našich nejoblíbenějších postav je komisař Vrťapka. Tento týden jsme mu pomohli vyřešit jeden z jeho detektivních případů – na turnaji ve skoku na lyžích zmizel jeden závodník. Společnými silami jsme zjistili, jak to všechno bylo.

Jsme rádi, že tímto způsobem můžeme zažívat spoustu dobrodružství. Těšíme se na další příběhy.

Druháci ZŠ Doubrava