Noc s Andersenem

Přelom března a dubna patří na mnoha místech Česka Noci s Andersenem – projektu, který si klade za cíl pomoci vypěstovat u dětí kladný vztah k literatuře a přivést je ke čtení.

Za letošní téma jsme si zvolili Čapkovu Dášeňku a celý večer jsme tak propojili právě touto knihou a motivem Dánska, které je rodištěm Hanse Christiana Andersena, největšího sběratele pohádek.

Kromě čtení Dášeňky jsme během večera stihli upéct nejlepší dánské sušenky, několikrát proběhnout „psí“ překážkovou dráhu ještě rychleji, než by to zvládla sama Dášeňka, a napsat dopis velvyslanci Dánského království. Páťáci pak za nás za všechny zasadili strom Pohádkovník, který bude připomínkou nejen dnešního dne, ale díky němu s námi symbolicky zůstane letošní pátá třída ještě dlouho poté, co její žáci v třídě deváté naposledy opustí brány školy.
Mockrát děkujeme ochotným maminkám, které připravily dětem sladkou snídani.
Jakub Wágner