Navštívili jsme Centrum diagnostiky lidského pohybu

Žáci druhého stupně navštívili nový City Campus Ostravské univerzity, kde měli možnost nahlédnout do života vysokoškolských studentů. Nejprve nás čekal workshop zaměřený na biomechaniku lidského pohybu. Pomocí reflexních bodů jsme vytvořili model lidského těla, díky kterému jsme mohli lidský pohyb analyzovat. Poté nás čekala prohlídka samotné budovy, která nás ohromila svou moderní architekturou, multifunkční střechou a netradičními učebnami. Žáky nejvíce zaujala učebna přezdívaná autodrom, v níž se mohou libovolně pohybovat v sedě po celé místnosti. Podívali jsme se na halu míčových sportů, kde denně probíhá i výuka budoucích učitelů tělesné výchovy. Viděli jsme také lezeckou stěnu a univerzitní posilovnu. Největší dojem na žáky však udělal gymnastický sál, v němž se skvěle bavili a zlepšovali se ve svých gymnastických dovednostech. Byl to právě gymnastický sál, který mnohým žákům poskytl zážitek na celý život.
Klára Machová