Moje cesta onlinem

  • Autor příspěvku

Neodmyslitelnou součástí světa 21. století se stala komunikace prostřednictvím internetu. Taková komunikace má svá pozitiva, ale i negativa, a to zejména pro děti. I děti, které tráví volný čas ve svém pokoji, se mohou jednoduše stát obětí trestného činu. Internetový svět je mnohdy daleko nebezpečnější než svět reálný. A právě před riziky internetu nás 20. 4. 2022 přišla varovat PČR. Preventivním programem „Moje cesta onlinem“  provedl žáky pátého až devátého ročníku por. Bc. Miroslav Kolátek. Moc děkujeme!

S informacemi, které jsme se od PČR dozvěděli, jsme dále pracovali. Žáci se rozdělili do dvou skupin. Jedna skupina měla za úkol hrát rodinu závislou na moderní technologii. Druhá skupina sehrála rodinu, která alespoň u společného víkendového oběda odloží své mobilní telefony a vzájemně si sdělují veškerá trápení, strasti, radosti a zážitky, které uplynulý týden zažili… 
Mgr. Lenka Kolompárová