Letos měla doubravská mikulášská družina napilno. V mateřské školce děti od rána tušily, že se něco bude dít. A po svačině se dočkaly. Počáteční strach děti statečně překonaly a samy si k Mikulášovi přivolaly anděla i dva čerty. Nejodvážnější děti se čertům samy představily, společně jim zazpívaly písničky a nakonec si s mikulášskou družinou také zatancovaly. Všichni si tedy zasloužili sladkou odměnu. Ani v základní škole se děti nenechaly zahanbit, i když někteří měli v sobě malou dušičku. Od první hodiny všichni dychtivě poslouchali a předháněli se, kdo první uslyší řinčení řetězů, které bude oznamovat příchod čertů. Nakonec přišli všichni, nejen čerti, ale také Mikuláš a dva nádherní andělé. A samozřejmě nepřišli s prázdnou. Stačila písnička nebo básnička a balíček plný sladkostí měl nového majitele.
Před odchodem ještě čerti dětem připomněli, že na ně stále dohlíží a že se příští rok zase vrátí, aby si ověřili, že děti dodržely slib a byly celý rok hodné.
Ze základní školy zamířila odpoledne mikulášská družina také do Domu seniorů Pohoda. Rozhodli jsme se také klientům domova připomenout dobu jejich dětství a bylo vidět, že se nám to povedlo. S některými klienty jsme si popovídali, s některými udělali fotku na památku a všechny jsme potěšili vitamínovým balíčkem.
Balíčky pro žáky školy zajistili členové SRPŠ z příspěvku zřizovatele. Děkujeme.
Mgr. Jana Ošeldová