Medové perníčky

Nápad zařadit pečení medových perníčků se zrodil již v září, když jsme společně navštívili zahrádkářskou výstavu v Národním domě a každá třída obdržela od doubravských včelařů sklenici medu. Nyní, v předvánočním čase, jsme med spolu s dalšími ingrediencemi dětskými ručkami žáků první a druhé třídy proměnili v těsto, z něhož děti následně upekly voňavé perníčky. Nebyly by to pravé vánoční perníčky, pokud by se nemohly pyšnit krásným zdobením z bílé polevy. Do zdobení byly zapojeny všechny děti první a druhé třídy a práce se jim hezky dařila. Odměnou byla ochutnávka vlastnoručně nazdobených perníčků. Většina perníčků nám bude zdobit stůl na vánoční besídce poslední školní den v tomto roce. Děti se již nyní těší, jak si na vlastnoručně zhotovených perníčkách pochutnají.
Dáša Murycová