Koloběžkové závody

  • Autor příspěvku

Po přechozí pečlivé přípravě konečně nastal den „D“. Byl tady pátek 22. září 2023, kdy si děti do školy místo učení přinesly batůžek se svačinou a pořádnou kuráž vyhrát koloběžkové závody. Hned ráno po osmé hodině jsme vyjeli hasičským transportérem do sousedních Dětmarovic, kde se letos konal 15. ročník koloběžkových závodů O pohár starosty obce Dětmarovice. Letošní ročník se stal rekordním, co se týče počtu zúčastněných závodníků, jenž převýšil celou stovku. Přestože konkurence byla veliká, naši prvňáčci do boje vložili úplně všechno, a to se vyplatilo. Ještě neuplynul od začátku školního roku ani měsíc a děti sklidily první úspěchy. Celkově jsme se jako třída umístili na krásném druhém místě a spolu s diplomem si děti přivezly pálky s míčky a deskovou hru Aktivity. Mezi nejúspěšnější závodníky – jednotlivce v kategorii chlapců- patří Ríša Kempný, který získal krásné třetí místo a také si odnesl hezké ceny. Velkou pochvalu si zaslouží děti také za to, že volné chvilky v parčíku využily k tvořivému psaní písmen a slov z přírodnin a věnovaly se i jiným pohybových aktivitám. Velké poděkování patří našim patronům z osmé třídy, kteří nás pomohli připravit na tento skvělý závod, všem dětmarovickým pořadatelům za skvělou organizaci a zajištění občerstvení pro děti a také obci Doubrava, konkrétně panu Pavlovi Slávikovi za zajištění přepravy dětí panem Lukášem Šebestou vozidlem SDH.
Dáša Murycová