Dravci

Dne 14.9.2022 navštívili naši školu dva sokolníci a představili nám 11 dravců. Všem se ukázka dravců moc líbila. Postřehy našich dětí ze šesté třídy:

Štěpán – Dnes byl ve škole pan sokolník Oszelda. Byla to velká podívaná.

Gerhard – Líbilo se mi, jak spolužačka Táňa zavírala dravce Draka do bedny.

Filip, Radek, Sam – Dne 14.září 2022 nás navštívili chovatelé dravých ptáků. Pán řekl, že nám ukáže největší sovu, kterou chová. Když přijeli, měl kolega zaparkovat auto do stínu. Nechal ho ale na slunci. Jak tu největší sovu pán vyndal, udělal si z nás legraci a řekl nám, že se kvůli slunci sova scvrkla a vytáhl tu nejmenší sovu, kterou s sebou měl. Pak procházel mezi námi a při tom říkal, že se sova jmenuje „Pikaču“.

Terka, Natka, Áďa – Nás zaujalo, že má orel skalní rozpětí křídel 180 cm a že sokol lítá rychlostí až 300 km/h a je nejrychlejším zvířetem na planetě.

Danek – Můj oblíbený dravec byl Drak. Je černý a má zvláštní hlavu. Bylo tam 11 dravců a bylo to super.

Další ukázka dravců se plánuje za dva roky a myslím, že se děti už teď těší 🙂
Ing. Jarmila Labudová