Dopravní soutěž

V pátek se vybraní žáci naši školy zúčastnili dopravní soutěže. Soutěže se celkem zúčastnilo sedm statečných družstev z místních škol. Soutěž byla rozdělena na mladší a starší věkovou kategorii.

Soutěžící z obou kategorií museli projít 3 částmi soutěže. První z nich byla řešení úkolů z první pomoci. Dále žáci psali test z dopravní výchovy. A aby to nebylo celé pouze teoretické, nakonec byla pro žáky připravena trasa, kterou museli projet na kole. Na této trase čekaly na děti různé překážky a situace, které si vyžádaly nejen zručnost a soustředěnost.

Po náročném boji se děti ze starší kategorie probojovaly na druhé místo a s hrdostí si odnesly domů zasloužený diplom. Jejich úspěch byl odměnou nejen za jejich dovednosti, ale i za odhodlání a spolupráci, kterou prokázaly během soutěže. Ať už na kole nebo ve zkouškách, každý účastník mohl odjet s pocitem úspěchu a nově nabytých znalostí pro bezpečnější účast v dopravě.

Mladší účastníci si soutěž vyzkoušeli a věříme, že i tak si se sebou odnesly plno zážitků z krásného dopoledne. 🙂
Děkujeme našim žákům za reprezentaci školy a pedagogům Základní školy Karla Dvořáčka za organizaci této soutěže.
Aneta Dembiňáková