Digitální fotografie v hodinách výtvarné výchovy

  • Autor příspěvku

Během dnešního odpoledního vyučování výtvarné výchovy jsme s žáky nejvyšších ročníků přiložili ruku k dílu v přípravě nových webových stránek. Zadání znělo jasně – máme málo fotek školy – exteriéru i interiéru naší krásné stoleté budovy. Po krátkém úvodu, co vlastně na fotografiích chceme, a trochu experimentováním s nastavením, děti hledaly po škole a později i venku zajímavá místa a okamžiky k zachycení. A že se povedlo! Už během prvních chvil, bylo jasné, že děti úkol nadchnul, na mobilech a fotoaparátech se rodily překrásné obrázky. Zatím si můžete prohlédnout jen samotný proces a backstage fotky našich talentovaných umělců. V příští hodině se budeme věnovat postprodukci a výsledné fotografie zveřejníme, možná v hlasovací soutěži? Kdo ví….Máte se nač těšit!
Mgr. Jana Ciosková