Deváťáci v Praze

  • Autor příspěvku

V sobotu 4.6. jsme navštívili naše hlavní město. Výletu se zúčastnili žáci devátého ročníku spolu s třídní učitelkou Mgr. Janou Anteckou, Mgr. Lenkou Kolompárovou a paní školnicí.
Hlavním cílem výletu bylo poznat pražské památky, protože někteří z nás Prahu znali pouze z obrázků. Navštívili jsme Václavské náměstí, kde nás nejvíce zaujala socha Svatého Václava na koni. Hned poté jsme zavítali na Staroměstské náměstí, na kterém jsme se snažili pochopit hodinové ručičky na orloji. Na orloji to totiž není jako na našich hodinách, které známe z domácností. (Velká ručička ukazuje hodiny a malá minuty.) Poté jsme zamířili na Karlův most, ze kterého byl krásný výhled. Tramvají jsme se svezli na Pražský hrad, kde jsme navštívili Katedrálu Svatého Víta. Z prohlídky jsme vyrazili na procházku směrem na Petřínskou věž.
Svezli jsme se také metrem, pro některé to bude nezapomenutelný zážitek. Žáci i paní učitelky si výlet moc užili. Děkujeme především paní školnici, která nám zajistila jízdenky a celkový program. Velké díky patří také paním učitelkám, že obětovaly svůj volný čas a trávily ho s námi.
Natálie Čempelová, žákyně 9. ročníku