Dějepisný AZ kvíz

  • Autor příspěvku

Kdo by neznal vědomostní soutěž AZ kvíz, kterou mohou diváci sledovat na České televizi už od roku 1997. Málokdo však ví, že AZ kvíz navazuje na dřívější soutěž pro střední školy s názvem Ypsilon, kterou moderoval Aleš Zbořil. Soutěž Ypsilon nahradil již zmiňovaný AZ kvíz, moderátor však  zůstal stejný. Na moderování soutěže se od samotného vzniku také podílí Eva Machourková.
U nás ve škole tyto dva moderátory nahradily žákyně osmé třídy. Pro svoje spolužáky si připravily soutěžní pyramidu. Třídu rozdělily do soutěžních týmů, kterým následně přiřadily barvu pole. Princip hry zůstal stejný – propojit všechny strany trojúhelníku. Jednotlivé týmy  soutěžily o hrací pole. Každé pole bylo označeno písmenem abecedy. Aby se jim odkryla otázka, musely si soutěžní týmy vybrat pole označené konkrétním písmenem. Na toto písmeno pak musely týmy vymyslet slovo. A tak si žáci procvičili a upevnili jednak své vědomosti o Velké francouzské revoluci, jednak slovní zásobu.
Pod každým polem se skrývala soutěžní otázka. My jsme kromě klasických otázek měli připravené  pod vybranými políčky také otázky zvukové a obrazové.
A který tým vyhrál? Na fotce najdete výherce. Šikovní však byli úplně všichni. Velkou pochvalu mají organizátorky celé soutěže – Kateřina Durasová a Linda Halmová!
Mgr. Lenka Kolompárová