Projekty
Ozdravné pobyty dle kódu programu: ŽPZ/05/2018
Dotační program „Příspěvky na ozdravné pobyty ŽPZ/05/2018“
Vyhlašovatelem programu a poskytovatelem dotace je Moravskoslezský kraj (dále MSK).
- Dotace je MSK poskytována na úhradu neinvestičních uznatelných nákladů spojených s realizací ozdravných pobytů s cílem regenerace a prevence onemocnění dýchacích cest, organizovaných příjemcem dotace.
- Uznatelné náklady na osobu činí nejvýše 400,- Kč, na den v průměru za daný ozdravný pobyt (tj. 4.400,- Kč/12 dnů).
- Minimální délka ozdravného pobytu se stanoví na 12 kalendářních dnů,
- Realizace projektu byla zahájena nejdříve dnem 1.10.2018 a projekt bude ukončen do 30.4.2020
- Celková výše dotace z MSK na tento projekt činí 244.800,- Kč pro Základní školu Doubrava
Dotační program byl schválen usnesením rady MSK a Zastupitelstvo kraje odsouhlasilo poskytnutí dotace na zasedání dne 13. 6. 2019.
Naše škola uspěla v získání grantových prostředků v rámci tzv. Výzvy č. 56, Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, a zapojila se do těchto šablon:
Čtenářské dílny jako prostředek ke zkvalitnění čtenářství a čtenářské gramotnosti – budou probíhat během tohoto školního roku ve vybraných třídách. V rámci této šablony bude do školy zakoupeno 200 knih, které budou využívány nejen ve výuce, ale děti si je mohou také zapůjčit domů.
Zahraniční jazykově-vzdělávací pobyt pro žáky – tento výjezd se uskuteční koncem října, 20 vybraných žáků se zúčastní pobytového zájezdu do Eastbourne. Během 7denního pobytu děti navštíví Londýn a seznámí se s nejkrásnějšími a nejznámějšími památkami hlavního města Velké Británie, poznají další města na jižním pobřeží ostrova – Hastings s krásným hradem, lázeňské město Brighton, kde navštíví podmořské muzeum. Ale hlavně – absolvují 3denní výuku v anglické škole, která jim umožní poznat rodilé mluvčí a možná i navázat nejedno hezké mezinárodní přátelství.
RECYKLOHRANÍ
Naše škola je zapojena do celorepublikového projektu RECYKLOHRANÍ, aneb Ukliďme si svět! Cílem je prohloubit znalosti žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů. A tak v rámci tohoto projektu nejen sbíráme baterie, mobily a vysloužilé elektrospotřebiče, ale i spolupracujeme na úkolech nazvaných EKOABECEDA.
První úkoly s názvem „Galerie nádob“ s tématem „Nakládání s odpady“ vypracovali žáci 7. třídy a byly odeslány k bodovému vyhodnocení. Získané body i za odevzdané mobily, baterie a spotřebiče může škola vyměnit za mnoho užitečných pomůcek (výtvarné, sportovní, kancelářské potřeby, elektronika, knihy aj.). Tak proč toho nevyužít…..?
Mgr. Markéta Hanáková